Ankara Ümitköy'ü Yeniden Keşfediyor

Ankara Ümitköy'ü Yeniden Keşfediyor

Markalı konut projeleri, yeni yerleşim yerlerini ortaya çıkarırken, köklü semtlere ilgiyi azalttı. Ankara'nın en gözde semtlerinden Ümitköy ise bu dezavantajı, inşasına başlanan yeni nesil konut projeleri ile avantaja dönüştürmeye başladı. Tıpkı Emlak Konut GYO ve YP İnşaat işbirliğiyle hayata geçirilen Koordinat Çayyolu projesinde olduğu gibi…

Başkent'in seçkin ailelerinin tercihi olan Ümitköy'ün kan değişimine ihtiyaç duyduğunu, bunun da yeni nesil konut projeleriyle gerçekleştiğini ifade eden YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, “Temiz havası, kolay ulaşım sağlanan lokasyonu ile Ankaralı için çok özel bir yeri olan Ümitköy, yeni yerleşim yerlerinin ortaya çıkmasının ardından 'sıradanlaşma' tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. Çünkü Başkent'in neredeyse her bölgesinde inşa edilen marka konut projeleri sonrası bölgedeki konutlar isteneni vermiyordu. Başkent'teki değişim rüzgarı Ümitköy'ü etkisi altına alınca, Ankaralı da bölgeyi yeniden keşfetmeye başladı” dedi.

Osman Cem Çankaya, onbinlerce kişinin yaşamını sürdüğü Ümitköy'e ilginin artmasında, Emlak Konut GYO işbirliğiyle hayata geçirdikleri Koordinat Çayyolu projesinin de önemli katkısı olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

“Koordinat Çayyolu, özellikleri kadar, gökdelen kasvetinden uzak ve Ümitköy'ün alışkın olduğu mimarisiyle de çok beğenildi. Toplam 427 konuttan oluşan, dikey ve yatay yapıların bir araya geldiği Koordinat Çayyolu, eski dokuya yakın, yatay yapılaşmayı destekleyen bir proje olarak hayata geçiriliyor. Şu an Emlak Konut GYO'nun başlattığı ve sınırlı sayıda konutlar için geçerli olan kampanyaya gösterilen ilgi de bunun kanıtı. Ümitköy'den kopamayan ama hak ettiği konfora sahip olmak isteyenleri Koordinat Çayyolu satış ofisine bekliyoruz.”