Ankaralı rekortmen işadamına “FETÖ” kumpası

Ankaralı rekortmen işadamına “FETÖ” kumpası

Ankara’nın tanınmış işadamlarımdan, vergi rekortmeni Cemal Kuru, bir süreden beri kendisi ve şirketleri üzerine “FETÖ” terör örgütü elemanları tarafından kumpas kurulduğu iddiasıyla, örgüt lideri Fethullah Gülen’in de aralarında yer aldığı 5 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
İCK Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kuru, Başkent başta olmak üzere çok sayıda kentteki inşaat, turizm, teknoloji firmaları ile ülke ekonomisine katkı sağlamak, doğrudan ve dolaylı yüzlerce çalışanı ile istihdama katkıda bulunmak için çaba gösterdiklerini kaydetti.
Ankara gibi önemli bir kentte vergi rekortmeni olma onuru da yaşadıklarının altını çizen Kuru, buna karşın 17-25 Aralık sürecinden hemen önce cemaat üyeleri tarafından ofisine gelen kişilerin okullarına katkıda bulunmadığı için FETÖ örgütü tarafından kara listeye alındığını söyledi. Kuru, terör örgütünün telefonlarını dinlediğini, sonuç elde edemeyince, istediği haracın fazlasını almak için kumpaslar kurarak, itibarsızlaştırma çabasına giriştiğini ifade etti.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından da örgüt üyeleri tarafından kumpasların devam etmesi üzerine Emniyet teşkilatında daha başka FETÖ’cüler olduğu düşüncesiyle Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmak zorunda kaldığını ifade eden Kuru, şunları söyledi:
“Son yıllarda işyerime yapılan çok sayıda baskının arkasında bu kirli örgütün adamları olduğunu tespit ettik. Bizimle uğraşan polis memurları da örgüt üyesi çıktı. Evim nedensiz yere emniyet güçleri tarafından didik didik edildi ve doğal olarak hiçbir şey bulunamadı. Önemli olan huzuru kaçırmak, bizi üretimden bezdirmekti. Ancak biz her zaman olduğu gibi dik duruşumuzu hiçbir zaman bozmadık ve hakkımızı aramak, bu kumpastan kurtulmak için Cumhuriyet Savcılığı’na giderek suç duyurusunda bulunduk. Bizim duruşumuzu, ülkemiz için, üretim için onlarca yıllık çabamızı herkes bilir. Kimse bizi yıldıramaz. Benim ve şirketlerim üzerinde oynanmak istenen karanlık oyunların, en kısa zamanda giderileceğine şüphem yok.”