ARTAN GELİR, YATAY KONUTA YÖNLENDİRİYOR

ARTAN GELİR, YATAY KONUTA YÖNLENDİRİYOR

Türkiye’de yüksek katlı konut trendi, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi gelir seviyesindeki artışla birlikte yatay mimariye kayıyor.
Özellikle son 10 yılda konut üretiminde adeta devrim yaşayan Başkent’te birbiri ardına yükselen proje konutlara ilgi, yavaş yavaş kent merkezine çok yakın konumda bulunan Gölbaşı’ndaki villa projelere yönelmeye başladı.
Gölbaşı’nda mimarisinden, lokasyonuna kadar en fazla ilgi çeken villa projelerinden Kuğu Gölü Villaları’nı inşa eden KLC İnşaat, daha önce de yatırım yaptıkları bölgeye her geçen yıl daha fazla kişinin talepte bulunduğunu belirtiyor.
Müşteri sayısı ve satış grafiğindeki artışın en önemli nedeni, doktor, avukat, politikacı, iş adamı gibi üst gelir seviyesindeki saygın kişilerin, şehirden uzaklaşmadan, daha özgür ve ferah alanları tercih etmeye başlamaları gösterilirken; Mogan Gölü’ne yürüme mesafesindeki Kuğu Gölü Villaları’na gelen ilgide büyük odalar, geniş peyzaj, her odada banyo, wc, giyinme odası gibi detayların yanında işçilik ve malzemenin de etkin oluğu ifade ediliyor.