Bu ilçede “manzaram kapandı” derdi yok

Bu ilçede “manzaram kapandı” derdi yok

“Özel Çevre Koruma Alanı” kapsamında olan Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde, Mogan gölü her geçen gün daha temiz görünüme kavuşurken, korumadan kaynaklı siluet sorunu olmaması da ilçeyi cazibe merkezi haline getiriyor.

Başkent’te yatay mimarinin en güzel örneklerinin planlandığı Gölbaşı ilçesine özellikle orta üst ve üst gelir grubundan kişilerin ilgisi artıyor. İlçede villa projelerinin hızlı gelişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Dikey yapılaşmaya illerimizde, ilçelerimizde müsaade etmeyelim. Bizim mimari anlayışımızda yatay mimari esastır, biz buna odaklanmalıyız” söylemi ve Hükümet’in yatay mimariyi yaygınlaştırma çalışmalarına yön vermesinin önemli payı bulunuyor.

Başkent’te sık aralıklarla birbiri ardına yükselen gökdelenlerden sıkılan, toprağa basmak, daha büyük, ferah ve kaliteli evlerde oturmak, en önemlisi de önündeki manzaranın kapanma riskinden kurtulmak isteyenlerin Mogan’a yönelmeye başladıklarını ifade eden Kuğu Gölü Villaları Proje yetkilileri, “Gölbaşı Mogan gölü özel çevre koruma alanı dahilinde olduğu için ilçenin bugünkü silueti yıllar sonra da aynı kalacak. 35 villamızdan görülen Mogan Gölü manzarasının hiç kapanmayacak olması projemize değer katan en önemli etkenlerden biri” dediler.