​EN ÇOK GÖLBAŞI KAZANIYOR

​EN ÇOK GÖLBAŞI KAZANIYOR

Konut fiyatlarının her geçen yıl değerlendiği Başkent’te, geleneksel konut yapısına duyulan özlem Ankaralıları güneye yönlendirdi. Yıllık konut fiyat artışı rakamlarına bakıldığında Ankara’nın en çok değer kazanan ilçesi yüzde 4.4’lük pay ile Gölbaşı oldu.
Türkiye’de 90’lı yıllarda başlayan çevre politikalarının uygulandığı Gölbaşı, ‘doğal’ bir ortam arayışında olan Ankaralılar için kente en yakın alternatif olarak gösteriliyor. Mogan gölü temizlik çalışmalarının projelere hız kazandırdığı bölge, ’şehrin sıkıntılarına şehrin içinde çözüm imkanı’ sunuyor. Ayrıca, Konya yolu üzerinden yürütülen çalışmalarla ana merkezlere ulaşımın kısalması Gölbaşı’nı cazip kılıyor. Elverişli arazi yapısı nedeniyle büyük portföy sahiplerinin yatırım alanı haline gelen Gölbaşı’na konut alıcısının yoğun talebi, bölgedeki fiyat artışının en önemli nedenleri arasında yer alıyor.
Bölgenin beşeri ve coğrafi yapısını en iyi tanıyan firmalardan KLC İnşaat’ın hayata geçirdiği Kuğu Gölü Villaları da yatay mimarisi, doğa ile aktif iletişim imkanı ve tamamı göl manzaralı 35 müstakil villa ayrıcalığı ile yıllar geçtikçe en çok değer kazanacak proje olarak görülüyor. Doğru yatırımın önemine dikkati çeken KLC İnşaat yetkilileri, ‘’Ev sahibi olmak isteyenler, ilçedeki ölü yatırım alanlarına da dikkat etmeli. Karlı yatırımda bölge seçimi kadar proje seçimi de çok önemli’’ dedi.
Proje alanı ve detayları konusunda titiz davrandıklarını belirten KLC İnşaat yetkilileri, Gölbaşı’nın piyasalardaki dalgalanmalara rağmen ‘’Ankara’nın en çok prim’’ yapan ilçesi olmasını, ileriki süreçte yatırımcının kar etmeye devam edeceğinin göstergesi olarak yorumladı.