KAYSERİ’DEKİ SALDIRIYA İŞ DÜNYASINDAN TEPKİ

KAYSERİ’DEKİ SALDIRIYA İŞ DÜNYASINDAN TEPKİ

-Bekaş İnşaat AŞ YKB Bekir Karahasanoğlu:

“Kayseri'deki hain saldırı milletçe birlik olmamız gerektiğinin altını bu kez güçlü bir şekilde çizdi”

 

Kayseri'de 14 askerimizin şehit olmasına yol açan hain saldırıya iş dünyasından da tepkiler geliyor. Merkezi Kayseri'de bulunan Bekaş İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, tüm ülkeyi yasa boğan alçak saldırının ardından ülkenin dört bir köşesinden gelen tepkilerin çok iyi okunması gerektiğini belirterek, “Bu hain saldırı milletçe birlik olmamız gerektiğinin altını bu kez güçlü bir şekilde çizdi” dedi.

Karahasanoğlu yazılı açıklamasında, hassas bir dönemden geçen Türkiye'nin, tüm olumsuzluklara karşın alt yapısının ne denli kuvvetli olduğunun görüldüğünü kaydetti.

Kendi şirketleri de dahil çok sayıda firmanın “her günü yoğun gündemlerle geçen ülkede” bu zorlu süreci büyümeyle geçtiğini ve büyük hedefler koyduğunu vurgulayan Karahasanoğlu, şunları söyledi:

“Hainler, dağda yenilgiye uğrayınca baktılar ekonomik olarak da yıkamıyorlar bu kez en alçak planlarını devreye ve en içimize, Kayserimize kadar girdiler, savunmasız insanlara arkadan kalleşçe yaklaştılar.

Biz inşaat sektöründe yer alan bir firma olarak çok sayıda Doğu, Güneydoğulu kardeşimizle omuz omuza çalışıyor, yeni nesiller için yaşanılır projeleri hep birlikte inşa ediyoruz. Onları herkesten çok biz biliriz. Bu kardeşlerimiz ülkesi, milleti için gerektiğinde herkesten bir adım önde giderler.

Son hain saldırı milletçe birlik olmamız gerektiğinin altını bu kez güçlü bir şekilde çizdi. Bu saldırı sonrasında Diyarbakır, Yüksekova gibi kentlerden gelen tepkiler, Ege'den, Karadeniz, Akdeniz'den yükselen haykırışlar aslında birbirimize daha da kenetlenmemizi sağladı. Bu millet bölünme oyununa gelmedi, gelmeyeceğini de gösterdi.

Bu vesileyle şehit olan tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine sabır diliyorum.”