-“Piyasaların Afrin tepkisi yatırımcıya güven verdi”

-“Piyasaların Afrin tepkisi yatırımcıya güven verdi”

TSK’nın Suriye’nin kuzeybatısında başlattığı kapsamlı Afrin operasyonu sonrası piyasaların verdiği olumlu tepkinin, gayrimenkul yatırımcısına “artı güven” sağladığı belirtildi.
 
Ankara'da büyük ölçekli gayrimenkul yatırımlarına yön veren EKN Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken, hafta sonu başlayan ve aralıksız devam eden operasyon sırasında piyasalardaki sağlam duruşun, “gayrimenkulün gelecekte yıldızının ne kadar parlak olduğunu” gösterdiğini kaydetti.
 
Afrin operasyonun hemen ardından çok küçük oranda artış gösteren döviz kurunun geçen haftanın altına düştüğünü Borsa İstanbul’un yükseliş seyrini sürdürdüğünü ifade eden Osman Eken, “Herhangi başka bir ülke, sınırında böyle bir operasyon başlatsa tüm ekonomik verileri altüst olur. Bu operasyon ülkemizin gücünü bir kez daha gösterdi. Piyasaların Afrin tepkisi yatırımcıya güven verdi. Sınırlarını güven altına alan, terörden arındırılan Türkiye’de önce gayrimenkul yatırımcısı ardından tüm iş dünyası kazancına kazanç ekleyecek” dedi.
 
Osman Eken, sanatçısından, siyasetçisine; işadamından, sporcusuna kadar teröre karşı yükselen ortak sesi, “Türkiye’de, herkesin potansiyelinin ve parlak geleceğinin farkında olduğu ve artık önüne set çekilmesine izin vermeyeceği kararlı bir duruş” olarak değerlendirdiklerini de dile getirdi.