Uptown İncek çocukları eğitimde de şanslı

Uptown İncek çocukları eğitimde de şanslı

Uptown İncek konutlarında, “town” konsepti ile kendilerini spordan sanata çok sayıda alanda geliştirme olanağı bulan çocuklar, hemen yanı başlarındaki kaliteli eğitim kurumları ile yeni sınav sisteminin de “şanslıları” oldu.
 
Ankara’nın en seçkin eğitim kurumlarından TED Koleji’nin kapı komşusu olan, İncek Okyanus Koleji, Maya Koleji, Bahçeşehir Okulları, Doğa Okulları ve Nesibe Aydın Okulları gibi kaliteli eğitim kurumlarına çok yakın mesafedeki Uptown İncek sakinleri, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın “öğrencilerin evlerine en yakın okullara yerleştirileceği” açıklamasını memnuniyetle karşıladı. 
 
Birbirinden başarılı eğitim kurumlarının hemen çevresinde konuşlandığı Uptown İncek Konutları’nda okula gitmek için serviste onlarca kilometre yol kat etmek, dolayısıyla da zaman kaybetmek zorunda kalmayan, bu zamanı konutlarındaki town konseptlerini kendilerini geliştirmeye ayıran çocuklar, şimdi konum avantajını kullanarak hayallerindeki okula daha kolay yerleşebilecek.
 
Şu an çok sayıda ailenin bu “şahane” okullara yakın ev arayışına girdiğine işaret eden Uptown velileri ise sınav stresinden kurtulmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.
 
-UPTOWN İNCEK KONUTLARI
 
Ankara’nın İncek bölgesinde yaşamın başladığı Uptown İncek konutları, toplam 6 blok ve 226 üniteden oluşuyor. Projede, bölgenin genel ihtiyacı göz önünde bulundurularak kurgulanan 1+1 loft dairelerden, 5+1 ve özel teraslı dublekslere uzanan farklı büyüklükte konut seçenekleri sunuluyor.
Zengin sosyal donatı alanları ile dikkati çeken Uptown İncek’te çocuklar, minitown oyun parkı ile eğlenceyi zirvede yaşarken, gymtown kapalı yüzme havuzu, kapalı basketbol sahası ve squash alanı ile günün en güzel vakitlerini bu sosyal tesislerde geçiriyorlar. Joytown’da en sevdikleri filmleri sinema salonunda izlerken, yaşıtlarıyla birlikte oynadıkları konsol oyunları ile en zevkli rekabet ortamını yaşıyorlar. Özel ses yalıtımlı soundtown müzik odası ve arttown sanat galerisi ise genç yeteneklerin erkenden keşfedilmesini sağlıyor.