Yemen’in Thila köyü, Türkiye’de marka oldu

Yemen’in Thila köyü, Türkiye’de marka oldu

Kahvenin anavatanı olarak bilinen, türkülere konu olan Yemen’in Thila köyü, çok özel kahve çekirdekleri ile Türkiye’de marka oldu.
Kahvehaneler kültürünün hakim olduğu, son yıllarda bu kültürün global kahve markaları ile erkek egemenliğinden çıktığı ülkemizde, bu alanda yatırımlar, yerli firmaların da sektöre girmesiyle her geçen yıl artıyor.
 
​Firmaların ürün yelpazesinin birbirine çok benzediği ve ciddi bir farkındalık gerektiği düşüncesiyle piyasaya giren Ankaralı MFM Organizasyon, “Kahve Yemen’den, Yemen’in de Thila köyünden gelir” sloganı ile çıkardığı “Thila Coffee” markasıyla kısa sürede ilgi odağı olmayı başardı.
 
​​
Thila Coffee kurucusu Ferhat Duman, Türk milletinin damak tadına en uygun kahve çekirdeklerinin Yemen’de olduğunu, yaptıkları araştırmalar sonucu yapıları, mimarisi ile de ünlü Thila köyünün kahve üretiminde özel bir yerinin olduğunu vurgulayarak, bu köyü Türkiye’de çok önemli bir marka haline getirmek için kolları sıvadıklarını kaydetti.
Gurme kahve algısını yerleştirerek, bir anda çok fazla oyuncunun girdiği sektörde ciddi bir devrim yaratmayı düşündüklerini anlatan Ferhat Duman, şunları söyledi:
“Ankara’da uzun yıllar sektör üzerine araştırma yapıyoruz. Damak tadımıza uygun çekirdekleri, kendimize özgü yöntemlerle geliştirdiğimiz kavurma zanaati ile muhteşem bir lezzete büründürdük. Bu lezzet kısa sürede çok sayıda müdavim kazanınca bize bu kapıyı açan Thila’yı ülkemizde markalaştırmaya karar verdik. İlk şubemizi Ankara-Eskişehir karayolu 28. kilometre, Eskişehir’den geliş istikametinde açtık. Ankara merkezde olmamasına karşın gelen büyük ilgi bizi hızlı şekilde şubeleşmeye yönlendirdi. İddia ediyoruz bu lezzet, kahve sektöründe hedeflediğimiz devrimi sağlayacak ve pazarda kısa sürede ciddi bir paya erişecek.”